Gdy nadchodzi moment wyboru sukni ślubnej, każda Panna Młoda staje przed dużym wyzwaniem. Mając na uwadze marzenia o ślubie idealnym, chce uczcić ten jeden z najważniejszych dni w swoim życiu w sposób szczególny. Dla każdej kobiety wybór sukni ślubnej jest najpiękniejszym przeżyciem. W związku z tym, jak wybrać idealną suknię ślubną? Skoro do wyboru mamy tysiące modeli, fasonów, mnóstwo kolorów i materiałów. Jak zdecydować się na tę jedną jedyna?

To, że suknia będzie skrojona na miarę, nie ulega wątpliwości. W każdym renomowanym salonie obsłuży Cię doświadczona konsultantka, która pobierze od Ciebie miarę. Ważne natomiast jest to, aby suknia pasowała do Twojego Ja! Idealna suknia to nie taka, która podbija wybiegi mody ślubnej tylko ta, w której czujesz się sobą. Ta, która pasuje do Twojego stylu. Podczas przymiarek sukni ślubnych zwróć uwagę na to, czy swobodnie się poruszasz, pospaceruj sobie, a nawet zatańcz! Jeśli Twoje ruchy nie są ograniczone to znak, że idziesz w dobrym kierunku.

Wybierz model sukni, który będzie pasował do Twojej figury. Być  może marzysz o sukni w stylu księżniczki, ale jeśli jesteś posiadaczką zgrabnej i szczupłej sylwetki, to może warto wziąć pod uwagę model zwany syrenką, który podkreśli proporcje Twojej figury.

Podczas wyboru sukni ślubnej …Bądź otwarta. Takich sytuacji kiedy, Panna Młoda wchodzi do salonu po suknie w modelu A i kolorze ecru, a wychodzi z suknią białą w stylu klasycznym, jest mnóstwo! Otwórz swój umysł, przymierzaj, słuchaj propozycji konsultantek, a bliskim osobom nie daj się namówić na sukienkę, która nie do końca spełnia Twoje oczekiwania.

Zarezerwuj sobie czas na suknię ślubną i umów się na przymiarkę co najmniej rok przed planowaną uroczystością. Niezależnie od tego, czy suknia jest kupowana w salonie, czy szyta przez projektantkę sukien ślubnych nie czekaj z pierwszą wizytą. Unikniesz presji czasu i stresu. Organizacja ślubu wymaga od młodych dużego poświęcenia i potrafi wypełnić terminarz po brzegi.

Ustal budżet przeznaczony na suknię ślubną. Jeśli konsultantka będzie znała kwotę przeznaczoną na Twoją kreację, dobierze odpowiednio modele do sugerowanej przez ciebie ceny. Pamiętaj o wydatkach przeznaczonych na welon, buty, bieliznę, biżuterię.

Jak wybrać idealną suknię ślubną ?

Wybierz renomowany salon. Spotkasz tam doświadczoną kadrę, która zaoferuje Ci obsługę na najwyższym poziomie. W salonie sukien ślubnych Izabeli Dudek zakupisz kreację uszytą z bardzo dobrej jakości materiałów. Możesz zdecydować się na suknię z kolekcji, bądź szytą na miarę do Twojej sylwetki i zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Znasz już kilka ważnych zasad, którymi powinnaś kierować się przy wyborze sukni ślubnej. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, abyś czuła się dobrze i komfortowo podczas uroczystości. Kieruj się własną intuicją i zaufaj przede wszystkim sobie, a pytanie, jak wybrać idealną suknię ślubną,  przestanie spędzać Ci sen z powiek.

Izabela Dudek Projektantka sukien ślubnych